Gwiazdy Śląskiej Gali Biesiadnej: Zespół Ed-Ka

03.5.2019

Do Śląskiej Gali Biesiadnej pozostał zaledwie tydzień… Na Scenie będziecie mogli spotkać plejadę Gwiazd Śląskiej Estrady i Gości specjalnych. Jednym z Zespołów, który po raz kolejny pojawi się na ŚGB, będzie świetny Zespół Ed-Ka.

Zespół Ed-Ka założony został relatywnie niedawno, bo w 2017 roku, niemniej od razu Zespół zdobył ogromną sympatię Widowni i podbił rozgłośnie radiowe, jak też telewizje przebojem Narysowałam Cię. Trzon Zespołu tworzą Edek Sikora i Jego Córka Kasia, po niedługim czasie do Zespołu Dołączył multiinstrumentalista Zbyszek.

Choć Zespół na naszej Scenie obecny jest krótko, Jego Członkowie znani są naszej Widowni – Kasia współpracowała z kilkoma śląskimi Zespołami i Artystami, świetnie radzi sobie z utworami muzycznymi w różnych klimatach. W dodatku jest tekściarską – miała okazję pisać teksty już dla kilku Wykonawców śląskiej estrady.

Kasia swój talent z pewnością odziedziczyła po Ojcu – Edka Sikory nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest założycielem lub współzałożycielem takich Zespołów jak Ed’Mans czy EMI Band, choć początki Jego kariery muzycznej sięgają lat 80’ i były rockowe (m.in. Zespół Bez Szefa). Edek Sikora doskonale znany jest też z roli tekściarza – ma na koncie kilkaset tekstów i wg powszechnej opinii łatwiej wymienić śląskich Artystów dla których nie pisał, niż tych, dla których pisał teksty (będzie to zdecydowanie krótsza lista).

Zespół Ed-Ka w swoim repertuarze chętnie sięga po dawne piosenki Zespołu Ed-Mans, jak Moja bieda, Lepsze dni, Przyjaciel, Nasza miłość.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.