Gwiazdy XII Śląskiej Gali Biesiadnej

17.2.2019

Podczas XII Śląskiej Gali Biesiadnej wystąpi plejada Gwiazd Śląskiej Estrady (no – i nie tylko Śląskiej). Oczywiście jak co roku nie zabraknie też Waszych ulubionych, najbardziej wyczekiwanych Artystów i Artystek. Niewątpliwie jednym z nich jest Bernadeta Kowalska i Przyjaciele.

Ten niebanalny projekt muzyczny funkcjonuje na naszej Scenie już kilkanaście lat. Trzon Zespołu od początku niezmiennie tworzą Bernadeta Kowalska i Jurek Macoła (który w ubiegłym roku świętował 35-lecie swej działalności Artystycznej), będący kompozytorem i aranżerem niemal wszystkich utworów wykonywanych przez Artystkę. Zespół ma na koncie już wiele przebojowych płyt, dwie ostatnie ukazały się nakładem Wydawnictwa Box Music, z którym Bernadeta Kowalska współpracuje już od kilku lat. Wśród największych przebojów możemy wspomnieć choćby: Piękne kwiaty, dobre słowa, Kochać wiosną, Dziś do tańca, Jesienna miłość, To był bal, Nasze róże i wiele innych.

Bernadeta Kowalska pochodzi z Lublińca, niemniej od wielu, wielu lat mieszka w Miasteczku Śląskim. Jerzy Macoła od urodzenia związany jest z Piekarami Śląskimi.

Charyzmatyczna Artystka obdarzona świetnym głosem ma na koncie niezliczone przeboje, każdy występ Jej oraz Zespołu to prawdziwe widowisko, czemu dała dowód już na wielu Śląskich Galach Biesiadnych. Bernadecie i Jurkowi na Scenie towarzyszą świetni muzycy (Błażej Szymkiewicz i Mirek Naturalny – multiinstrumentaliści) oraz piękne i utalentowane tancerki.

Niespełna 2 lata temu, podczas X Śląskiej Gali Biesiadnej, miała miejsce premiera najnowszej płyty Bernadety (W życiu jak w piosence) – tym razem widowiskiem i oprawą Artystka przeszła samą siebie, a występ przeszedł niewątpliwie do historii najbarwniejszych oraz najpiękniejszych podczas Gal. Jesteśmy pewni, że i w tym roku Bernadeta nie zawiedzie swoich Fanów.

Dodajmy, że Bernadeta Kowalska w swej twórczości bardzo chętnie sięga do duetów z innymi Artystami – zarówno z Gwiazdami śląskiej sceny, jak też Artystami zupełnie innych nurtów. Niedawno Bernadeta nagrała nawet utwór w Duecie z Gabi Gold (przypomnijmy, że Artystka będzie kolejną Gwiazdą Gali).

Warto wspomnieć, iż Bernadeta Kowalska jest też prowadzącą autorskie programy na antenie Telewizji TVT (Muzyczne Wędrówki Bernadety Kowalskiej) oraz Radia Fest (Niedzielne klachy do połednia), a wielokrotnie sprawdziła się też jako konferansjerka (prowadziła m.in. 2 wielkie wydarzenia w Domu Muzyki i Tańca, organizowane przez Wydawnictwo Box Music).

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.