Żegnamy...

25.2.2019

Z ogromną przykrością musimy przekazać Państwu wiadomość o śmierci Artystki - Wokalistki, Autorki tekstów i Kompozytorki - Iwony Rutkowskiej, czyli Iroxany. Iroxana odeszła od nas 25. lutego.

Składamy głębokie wyrazy współczucia najbliższym Artystki.

Iroxana swoją solową karierę rozpoczęła w 2008 roku. Swoimi autorskimi piosenkami utrzymanymi w różnych klimatach muzycznych szybko zdobyła serca odbiorców. Artystka wydała w naszym Wydawnictwie płytę - Moje przesłanie. Miała okazję też zagościć kilkukrotnie m.in. na Śląskiej Gali Biesiadnej oraz współpracować z Wydawnictwem Box Music podczas organizowanych przez nas tras koncertowych. Piosenki Iroxany znajdowały szerokie grono odbiorców oraz cieszyły się dużą popularnością m.in. w Telewizji TVS.  Artystka przez lata była związana z Katowicami, gdzie najaktywniej udzielała się artystycznie. Swe pierwsze kroki sceniczne stawiała w Chorzowie, występując w Zespole Antracyty.

Piosenki Iroxany wyróżniały się m.in. warstwą tekstową - często głębokimi przemyśleniami o otaczającym nas świecie, relacjach międzyludzkich oraz zawierały przesłanie życia w zgodzie, otwartości na innych, tolerancji i szacunku...

Iroxana angażowała się również w projekty z udziałem dzieci (m.in. z Zespołami Śląskie Bajtle, Katosie oraz z innymi), a także seniorów.

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.