O nas

Firma Box Music ,której właścicielem jest Bogdan Tyc, działa z powodzeniem od roku 1996 i od początku działalności specjalizuje się w promocji oraz produkcji muzycznej.
W ciągu paru lat Box Music zdobył trwałą pozycję na naszym rynku fonograficznym. Jako pierwsza firma w Polsce podpisał kontrakt z zagranicznym koncernem EMI ,zachowując jednocześnie pełną niezależność. Współpraca na tych zasadach między firmami trwa do dnia dzisiejszego.


W roku 2004 Box Music uruchomił pierwszy w Polsce legalny serwis internetowy, sprzedający utwory w formacie mp3 - znany miłośnikom muzyki jako SOHO. Projekt ten był współfinansowany ze środków uzyskanych od Unii Europejskiej.
Box Music ma ma koncie ponad 300 wydawnictw muzycznych - zarówno znanych i uznanych artystów - jak i dopiero co wchodzących na rynek młodych zespołów i wykonawców . Wydajemy płyty takich muzyków jak Wojciech Waglewski , Martyna Jakubowicz, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Rybiński ,Włodzimierz Kiniorski - Kinior, Gayga, Wanda & Banda, Sztywny Pal Azji, Róze Europy, Gutierez, Locomotivesun , Las Vegas Parano i wielu innych. Współpracowaliśmy również z zespołem Sami, w którym swego czasu debiutował Piotr Kupicha lider znanej grupy Feel. W kwietniu 2001 roku zespół Sami zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim, gdzie zdobył Super Jedynkę za "Debiut Roku".

W 1999r. Box Music był pomysłodawcą i organizatorem słynnego koncertu ” Dżem w Operze”, który odbył się w Operze Śląskiej przy współpracy z telewizją POLSAT oraz RMF FM - a materiał z tego wydarzenia był wielokrotnie wyemitowany i ukazał się na m.i.n na dwóch albumach CD.
W latach 1999-2001 Box Music przeprowadził największe w tym czasie w kraju masowe imprezy sylwestrowe w Spodku , wspólorganizowane i transmitowane przez Telewizję Katowice .Cieszyły się one dużym powodzeniem – frekwencja co roku wynosiła około 6-8 tysięcy uczestników.
W 2008r. Box Music wraz z Urzędem Miasta Katowice I Telewizją Silesia zorganizował Sylwestra pod Spodkiem ,w centrum miasta -podczas którego wystąpiły takie gwiazdy jak La Bouche, Kindla ,The Beatles Revival, Losza Vera, Ottawan, Queen Revival, Damian Holecki, Locomotivesun .Impreza ta zgromadziła ponad 12 tysięcy rozbawionej publiczności.

Box Music współorganizował również jedną z edycji prowadzonej przez RMF FM cyklicznej , letniej akcji -Inwazja Mocy, w ramach, której wystąpiły zespoły Dżem oraz De Mono.
Box Music jest również wydawcą płyt okazjonalnie realizowanych m.in. dla firmy Big Star, Opery Śląskiej w Bytomiu , Banku Zachodniego WBK, Banku BPH, wydawnictwa Reader’s Digest i innych.
Z okazji 10-lecia firm Liberty oraz Plus GSM Box Music zorganizował koncert ,podczas którego wystąpiły prawdziwe gwiazdy : Krystyna Szostek - Radkowa, Wiesław Ochman i Symfonia Warsovia. Na widowni zasiadali członkowie rządu, posłowie i senatorowie oraz władze wojewódzkie.
W 2008r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się realizowany i filmowany przez Box Music koncert znanego , lubianego zespołu Wanda&Banda a zarejestrowany wtedy materiał ukazał się na podwójnym albumie CD +DVD „Z miłości do strun”.
Nominację do nagrody muzycznej FRYDERYK 2003r. - w kategorii : Album Roku - MUZYKA WSPÓŁCZESNA - zdobyli zgłoszeni przez Box Music : Marek Moś oraz Orkiestra "Aukso" , za płytę CD „Współcześnie” , wydaną przez Box Music.
Box Music oprócz wydawnictw z obszaru muzyki popowej,rockowej,jazzowej i poważnej - wydaje również płyty z muzyką śląską i biesiadną. W naszym katalogu mamy płyty m.in. Mirka Szołtyska, Gangu Marcela, Mona Lisy, Ed’Mans, Duet Karo, serię TVS Prezentuje- Lista Śląskich Szlagierów, Józka Poloka, skecze kabaretu Masztalskich i wiele,wiele innych.
Box Music jest producentem koncertów Śląska Gala Biesiadna, organizowanych początkowo w katowickim Spodku a ostatnio w DMiT w Zabrzu.
Do tej pory odbyły się 4 edycje imprezy, a liczba uczestników każdej z nich to każdorazowo około 6-8 tysięcy osób. 
Z materiału zarejestrowanego podczas koncertów wydaliśmy albumy w postaci CD oraz DVD. 
Box Music jest producentem cyklu koncertów w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu , rejestrowanych przez Telewizję Katowice i wielokrotnie emitowanych w programach TVP. Za każdym cieszyły się one wielkim zainteresowaniem ,gromadząc każdorazowo po 2 tyś widzów a normą stały się dodatkowe spektakle.
Box Music jest producentem ponad 150 teledysków emitowanych na antenie wielu regionalnych i ogólnopolskich stacji telewizyjnych takich jak m.in. Telewizja Polska, TVN, Polsat oraz liczne telewizje kablowe. Byliśmy współproducentem wykonawczym programu Lista Śląskich Szlagierów oraz Śląski Koncert Życzeń / obecnie przejęty przez nas/ , które są emitowane w Telewizji Silesia. W ramach tych programów organizujemy koncerty w różnych miejscach w Polsce jak i za granicą m.in. W Ustroniu Morskim, Szymocicach, Kędzierzynie Koźlu czy Neviges w Niemczech.
Box Music współpracuje z wydawnictwami prasowymi takimi jak Super Express czy Polska The Times-Dziennik Zachodni, realizując dla nich wielkonakładowe inserty – płyty załączane jako dodatki do gazet.
Box Music znalazł i utrzymuje z powodzeniem swoje miejsce na rynku muzycznym, realizując profesjonalnie swoje długofalowe zamierzenia.
Box Music oferuje również kompleksową obsługę imprez w zakresie nagłośnienia i oświetlenia imprez. Dysponujemy następującym sprzętem:
Systemy frontowe Line Array: D&B Audiotechnik .
Monitory sceniczne: D&B Audiotechnik – max.
Konsolety mikserskie: Venue-Profile, Aleen & Heath-iLive, Yamaha-CL5, Digico. 
Mikrofony:
Audio-Technica, Shure, Sennheiser, Rope, DPA.
Diboxy: Radial, Klarteknik.
Oświetlenie:
GrandMa 1, GrandMA 2, Robe, Clay Paky, Molefay 4, Griven, ETC, Showtek, PAR-ACL, Pixelbar, Atomic 3000.
Dowolne rozmiary podestów z zadaszeniem dostosowane do riderów technicznych artystów, budowane z elementów takich marek jak Prolyte i Layher, które posiadają certyfikaty i atesty wymagane przez prawo UE w odniesieniu do imprez masowych. Przykładowe wymiary estrad to 12m x 14m, 10m x 12m, 6m x 8m.


TELEBIMY LED
Do dyspozycji są także telebimy wysokiej klasy które pozwalają wyświetlać reklamy, prezentacje i obraz na żywo podczas koncertu. Są to nowoczesne ściany diodowe LED P 10 mm oraz wysokiej rozdzielczości P 3 mm, budowane z modułów dzięki czemu można uzyskać dowolnej wielkości powierzchnię wyświetlania. Dzięki ekranom LED wszystkie osoby obecne na Evencie czy koncercie nawet te oddalone od sceny o kilkadziesiąt metrów będą mogły zobaczyć artystów czy konferansjerów dokładnie i wyraźnie tak, jakby znajdowały się bezpośrednio przed estradą.
 
AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE
Dostosowane do potrzeb danego wydarzenia.
60kVA, 120kVA, 150kVA, 200kVA, 500kVA,
 
Zapraszamy do współpracy!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.