Servoos

Zdecydowanie najbardziej rodzinny Zespół na Śląskiej Scenie Muzycznej – tworzy go niezwykle utalentowana muzycznie 5-osobowa rodzina: Dagmara i Leszek Ścibik, Dawid, Gabriel oraz Daria. Członkowie Zespołu sami piszą teksty i komponują swoje piosenki, grają na wielu instrumentach muzycznych – często rzadkich i nietypowych (jak ksylofon). Grupa ma na koncie kilka wielkich przebojów, jak: Letnia miłość, Najważniejsze na tym świecie czy Wiruj jak wiatr. Zespół założony został w 2012 roku. Piosenki grupy są pogodne, utrzymane w różnych klimatach muzycznych.

Debiutancki krążek Zespołu – po prostu Servoos!!! ukazał się w 2015 roku. Kompozytorem większości piosenek na płycie jest Leszek, tekstami zajęli się zarówno Leszek, jak też Dagmara.

 

 

Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Dagmary i Leszka Ścibików – liderów grupy TYROLIA BAND.
Początkowo głównych nurtem była muzyka krajów alpejskich – jednakże nazwa TYROLIA BAND ograniczała zespół programowo stąd poszerzenie repertuaru do melodii wielu krajów europejskich i zmiana nazwy na SERVOOS.
Wieloletnie doświadczenia na rynku nie tylko Polski, ale i innych krajów Europy pokazują, że większość ludzi lubi muzykę melodyjną, wesołą, rytmiczną ale niebanalną.
Servoos ukierunkował się na muzykę kilku krajów europejskich, łącząc jej elementy w aranżacjach folk-pop-dance.
Oprócz nowoczesności muzycy nie zapominają o tym, czego dziś najbardziej brakuje w muzyce, tj. brzmienia tradycyjnych instrumentów, takich jak akordeon, saksofon, trąbka, czy klarnet.
Utwory wykonywane są w językach obcych, ale również po polsku.

Skład zespołu:
Dagmara Ścibik (vocal)
Leszek Ścibik (vocal, sax, klarnet)
Mariusz Bogaczyk (sax, synth, gitara)
Mariusz Mika (trąbka)
Janusz Korczyk (akordeon)
Dawid Ścibik (gitara)
Waldemar Nowakowski (puzon)
Łukasz Walczak (perkusja)

Płyty wykonawcy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.