Andy & Lucia

Jeden z najpopularniejszych Zespołów, a zarazem Duetów małżeńskich na naszej Scenie Muzycznej. Andy i Lucia od wielu lat mieszkają w Niemczech (Wuppertal), niemniej pochodzą z Zabrza i z chęcią odwiedzają swój ukochany Śląsk (co podkreślają też w wielu swoich piosenkach).

Zespół śpiewa już od początku lat 90’, na koncie mają kilka płyt. Od wielu lat współpracują z naszym Wydawnictwem. Andy & Lucia śpiewają zarówno w języku literackim, jak też po śląsku i w języku niemieckim. Duet odnosi sukcesy zarówno na scenie polskiej, jak też niemieckiej, na której Zespół stawiał pierwsze kroki. Zarówno Lucyna, jak też Andrzej z muzyką związani są już od dzieciństwa. Andrzej sam komponuje i pisze teksty części piosenek, niemniej na śląskiej Scenie Duet miał okazję współpracować też z Andrzejem Skaźnikiem, Bogdanem Kisielem oraz Edkiem Sikorą. Piosenki Zespołu utrzymane są w stylu typowych szlagierów, jak też muzyki pop oraz brzmień dance. Do największych przebojów zaliczyć można: Bo mamy siebie, Na zawsze Ty i ja, Chca pokozać Wom Heimat, Nasza miłość nigdy się nie zmieni, Walc dla Was dwojga, Będę z Tobą.

Najnowszy krążek Zespołu Andy & Lucia The Best of ukazał się nakładem naszego Wydawnictwa w 2016 roku i stanowi podsumowanie dotychczasowej twórczości Duetu. Znajdziemy na nim więc największe przeboje Duetu (w tym wyżej wymienione, ale też utwory Źle, gdy Słońce śpi, Tam jest mój Heimat), ale też kilka fajnych nowości. Jak zawsze jest romantycznie, trochę nostalgicznie, ale też tanecznie.