Śląska Gala Biesiadna 2010

Niezapomniana i bardzo imprezowa Śląska Gala Biesiadna. Dlaczego imprezowa? W końcu świętowaliśmy Urodziny! I to nie byle kogo – bo samego Kabaretu RAK. Oczywiście pierwsza część imprezy należała do tego wyjątkowego Kabaretu oraz Gości specjalnych (Kabaret Młodych Panów i Piotr Kupicha). Po raz pierwszy wykonana została też przez Kabaret Rak i Piotra Kupichę legendarna piosenka Katarzyny Gaertner – Gorzkie dymy.

Dodajmy, że ta wyjątkowa impreza odbyła się… w Katowickim Spodku, a organizowana była we współpracy z Telewizją Polską.

Ponieważ lubimy zaskakiwać, również w drugiej części pojawiło się sporo niespodzianek – jedną z nich był wspólny występ Stachurskiego i Kindli, w wielkim hicie Stachurskiego (dodajmy, że zaśpiewanym przez Artystę częściowo po śląsku), czy występ Wojciecha Gąssowskiego. Zaśpiewał też Dariusz Niebudek.

Jeśli chodzi o Gwiazdy z naszego Regionu, zaśpiewali: Mirosław Jędrowski, Grzegorz Kania, Ri-Jo, B.A.R., Gang Marcela, Kola i Jula, Muzykanty, Szlagier Maszyna, Karpowicz Family, Andy & Lucia, Damian Holecki, Leszek i Kornelia Filec, Mona Lisa, Ed’Mans, Duet Karo, Iroxana, New For You, Duo Fenix-Dwa Fyniki, Metrum, Mirek Szołtysek.