Oxforduo

Projekt muzyczny z wieloletnią historią. Założycielem, pomysłodawcą i liderem jest Chris, który pochodzi z Tychów. Sympatyczny Wokalista od lat mieszka w Niemczech, niemniej często zagląda w ojczyste strony. Od kilku lat Chris śpiewa w duecie ze świetną wokalistką Martą Hawrot.

Oxforduo ma na koncie 2 rewelacyjne, świetnie przyjęte płyty – obie ukazały się nakładem Wydawnictwa Box Music. Piosenki Duetu utrzymane są w różnych klimatach muzycznych – pop, szlagiery, muzyka taneczna, nieco klimatów biesiadnych oraz wiele nastrojowych ballad. Zespół z powodzeniem koncertuje zarówno w Polsce, jak też w Niemczech. Oxforduo od początku swej medialnej kariery cieszy się ogromną popularnością. Wśród największych przebojów wymienić można m.in..: Przyjaciel to skarb, Wszyscy razem tu są, Gorzko-słodka miłość, Stary zygor mom, Nie mów, że wszystko skończone, Ślązok na dachuHop siup, Nie chcę mieć wiele dla siebie, Jaka cudowna ta noc, Beznadziejna miłość, Dziewczyno, dziewczyno, Ojczysta ziemia to chleb i sól.

Druga płyta Oxforduo (właściwie solowa płyta Chrisa) – Wołanie przez wiatr, ukazała się w 2015 roku nakładem naszego Wydawnictwa. Płyta utrzymana jest w bardzo różnych klimatach muzycznych (szlagiery, biesiada, dance, ballady). Tekstami zajął się Edek Sikora.