Śląska Gala Biesiadna na przestrzeni lat

Śląska Gala Biesiadna jest wyjątkową i najbardziej prestiżową imprezą z udziałem Gwiazd Śląskiej Estrady na naszej Scenie. Koncert odbywa się od 2008 roku. Pomysłodawcami tej wyjątkowej imprezy są Jan Musialik oraz zmarły niedawno Bogdan Tyc. Koncert odbywa się w najbardziej prestiżowych salach naszego Regionu – początkowo w legendarnym Katowickim Spodku, następnie w słynnym Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, gdzie koncert odbywa się do tej pory.

Śląska Gala Biesiadna 2008

Śląska Gala Biesiadna 2011

Śląska Gala Biesiadna 2013

Śląska Gala Biesiadna 2015

Śląska Gala Biesiadna 2017

Śląska Gala Biesiadna 2019

Śląska Gala Biesiadna 2010

Śląska Gala Biesiadna 2012

Śląska Gala Biesiadna 2014

Śląska Gala Biesiadna 2016

Śląska Gala Biesiadna 2018

Impreza od samego początku cieszy się niesłabnącą popularnością, przyciągając Widzów nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski. Impreza od lat odbywa się na deskach Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Imprezy co roku organizowane są we współpracy z Telewizjami (Telewizja Polska, TVP Katowice, czy Telewizja TVS), a retransmisje telewizyjne z koncertów cieszą się od lat niesłabnącą popularnością.

Podczas Śląskiej Gali Biesiadnej prezentowane są piosenki Wykonawców związanych ze Śląskiem, nie brakuje też Gości Specjalnych. Istotny element stanowią również akcenty kabaretowe. Elementy biesiadne przeplatane są więc przebojami Artystów, będących legendami scen polskich, a nawet europejskich. Wśród Gości Specjalnych Śląskiej Gali Biesiadnej pojawili się do tej pory m.in.: Krzysztof Krawczyk, Andrzej Rybiński, Piotr Kupicha, Helena Vondrackowa, Tercet Egzotyczny, Eleni czy Edward Hulewicz. Wśród kabareciarzy można wspomnieć takie gwiazdy, jak Kabaret Młodych Panów, Kabaret Rak, Marcin Daniec czy Tadeusz Drozda.

Jeśli chodzi o artystów kojarzonych ze sceną szlagierowo-biesiadną wiele razy na scenie miał okazję wystąpić m.in. uwielbiany w całej Polsce Grzegorz Poloczek (który właśnie podczas tejże imprezy odbierał Złotą Płytę za swój pierwszy album), czy wyróżniony dwoma Złotymi Płytami Damian Holecki oraz popularny zarówno na scenie szlagierowo-biesiadnej, jak też muzyki country Mariusz Kalaga. Od lat na scenie nie może też zabraknąć takich Gwiazd jak Duet Karo, Bernadeta Kowalska i Przyjaciele, Tim Fabian, Arkadia Band i wielu, wielu Innych.

Imprezę co roku prowadzi rewelacyjna i ciesząca się niesłabnącą popularnością Joanna Bartel, w towarzystwie popularnych radiowców (i Prezenterów Telewizyjnych) – znanych z Rozgłośni jak Radio FEST, Radio Silesia, czy Radio Piekary, czy Telewizji TVS, czy TVC. Dużą zaletą prowadzących jest niewątpliwie potężna dawka humoru. Ogromnym atutem imprez z cyklu Śląska Gala Biesiadna jest też ich rodzinny charakter – coś dla siebie znajdą widzowie w każdym wieku, a wysokiej klasy prowadzący oraz humor gwarantują, że odbiorcami widowiska mogą być też najmłodsi.