Czy są szanse na koncerty?

Chyba każdy Fan muzyki zadaje sobie pytanie, czy w tym roku są szanse na jakiekolwiek koncerty… Cóż – by udzielić odpowiedzi na to pytanie, chyba trzeba być jasnowidzem. Pojawiło się jednak światełko w tunelu…

Sprawa koncertów w tym roku przedstawia się mówiąc delikatnie bardzo skomplikowanie. Oczywiście najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich i tego się trzymajmy. Z drugiej strony pojawiła się informacja, że od 17. lipca wchodzi w życie kolejny etap odmrażania gospodarki… Do tej chwili (przynajmniej w teorii) mogą odbywać się koncerty plenerowe, na których liczba widzów nie przekroczy 150 osób (oczywiście przy zachowaniu wszystkich warunków sanitarnych). Po 17. lipca limit ten znika – pod warunkiem, że na każdego Widza przypadnie min. 5 mkw powierzchni. Oczywiście pamiętajmy jednocześnie o maseczkach i skrajnym przestrzeganiu higieny. Również na salach restrykcje mają zostać złagodzone do 50% miejsc.

To tyle w teorii – jaka okaże się rzeczywistość, pokażą najbliższe tygodnie. Trzymamy kciuki, by wszystko wróciło do normy – bo przecież nic nie zastąpi słuchania muzyki na żywo i bezpośredniego kontaktu z Artystą.