O magii wspomnień…

Wspomnienia, wspomnienia – cudowna rzecz. Często jedyne co nam pozostaje… Niewątpliwie powrotowi do przeszłości sprzyja często porcja odpowiedniej muzyki.

Tak, tak – kiedyś to były piękne czasy. Byliśmy młodzi, mieliśmy mniej zmartwień i problemów, za to więcej marzeń i wiary w ludzi… Niewątpliwie w ostatnim czasie, gdy nasza mobilność jest znacznie ograniczona, jakoś częściej sięgamy do tychże wspomnień…

No – ale troszkę odbiegliśmy od muzyki. Nasi Artyści na ogół bardzo chętnie wracają do wspomnień z lat szkolnych, czy po prostu z czasów młodości. Wspomnienia te swe odbicie znajdują w twórczości naszych Muzyków – sentymentalnych piosenkach, opowiadających o czasach młodości, o tym, że chociaż nie zawsze łatwo, było jakoś lepiej. Jakoś mieliśmy dla siebie więcej czasu, więcej szacunku, potrafiliśmy się cieszyć z drobiazgów, a dorobek innych miał dla nas większą wartość.

Najwięcej takich wspomnieniowych wątków znajdziemy zdecydowanie w twórczości Grzegorza Poloczka. Jak się okazuje również Zespół Ed’Mans, kojarzący nam się raczej z humorystycznymi utworami, chętnie tworzył i wykonywał piosenki o tychże dawnych czasach. Niemniej motyw wspomnień znajdziemy też w piosenkach wielu innych Gwiazd naszej Sceny jak choćby Bernadeta Kowalska i Przyjaciele, czy Andy & Lucia. Motyw wspomnień z dawnych lat znajdziemy też w piosenkach choćby Damiana Holeckiego.