Muzyczne podróże bliskie i dalekie

Wakacje, to czas dalekich podróży i wyjazdów – cóż w tym roku nie do końca (lepiej nadal nie przesadzać z dalszymi wyprawami), no i nie każdy ma taką możliwość. Ale przecież możemy odbyć wspaniałe podróże w czasoprzestrzeni wraz z naszymi Gwiazdami w ich teledyskach i piosenkach…

Jeśli chodzi o tematykę piosenek, niewątpliwą ekspertką od dalekich podróży jest Mona Lisa. Artystka od początku kariery niezwykle chętnie stawia w piosenkach (autorskie teksty) na tematykę podróżniczo-geograficzną. My możemy przypomnieć tu choćby takie hity (idealne na wakacje), jak Na Barbados ruszamy, Noc w Monte Carlo czy Randez Vous pod gwiazdami Paryża. Skądinąd życzymy powodzenia tej osobie, która będzie w stanie doliczyć się wszystkich geograficznych piosenek w dorobku Mona Lisy.

Po akcenty geograficzne chętnie sięga też Tim Fabian. Pierwszy hit Artysty mówi sam za siebie – Paryż, ja i Ty. Cóż – romantyczna podróż marzeń niejednego z nas… Na tym jednak nie koniec. Tim Fabian sporo podróżniczych wątków przemycił choćby w piosence Fiesta En La Playa.

Kolejnym ekspertem od podróży jest Stach. Artysta uwielbia realizować teledyski w egzotycznych plenerach, niemniej skupmy się na samych tekstach. Tutaj nasuwa się choćby wielki hit Stacha – Adios Majorka.