Czas do szkoły!

Hmm, niestety nadeszło nieuniknione. Wakacje dobiegły końca. Przed nami 10 miesięcy zmagań ze szkołą – oczywiście szkoła ma też swoje zalety, niemniej chyba każdemu z nas będzie brakowało wakacyjnej laby.

Jak się okazuje, szkoła może też stać się źródłem inspiracji, a szkolne wspomnienia stanowią świetną kanwę dla tekstów piosenek – i to nie tylko szlagierowych Gwiazd. Ostatecznie jedne z największych przebojów Mirosława Jędrowskiego – Nasza Klasa S, opowiada właśnie o szkolnym spotkaniu, a sam teledysk zrealizowany został właśnie w scenerii spotkania ze szkolnymi kolegami. Piosenka ta nieprzerwanie jest w czołówce hitów Artysty i podobno Mirek nie ma szans na koncert bez jej wykonania.

Do szkolnych wspomnień ewidentnie chętnie wraca też Bernadeta Kowalska. Artystka nagrała kilka lat temu przebój Tamte chwile – w duecie z Grzegorzem Poloczkiem. Piękny utwór jest zarazem wzruszający, jak też wywołuje uśmiech na twarzy. Do piosenki powstał też bardzo fajny teledysk w stylu retro – przez chwilę znów możemy powspominać, jak to było zasiadać w szkolnej ławie.

Również Panowie z Zespołu Ed’Mans lubią od czasu do czasu powspominać szkołę. Temat szkolnych wspomnień pojawił się w klimatycznym kawałku Piosenka dla naszej klasy… Tu wesołe wspomnienia łączą się z czasami ponurą współczesnością…