Recepta na skuteczne postanowienia noworoczne…

Za kilka dni rozpoczynamy Nowy Rok. Dla wielu to czas na postanowienia noworoczne – wprawdzie rzadko kiedy i rzadko komu udaje się ich dotrzymać, ale… chyba mamy na to receptę.

Hmm, w przypadku większości z nas kwestia postanowień noworocznych upada mniej więcej w ciągu 2 pierwszych tygodni – przyczyną jest często brak silnej woli, czasu, chęci oraz po prostu fakt, że większość tych postanowień jest niezbyt przyjemna w realizacji (cóż – np. niejedzenie słodyczy, to dla wielu spore wyrzeczenie). Jednak postanowienie, które uda nam się powziąć i dotrzymać – to już coś. Od razu mamy lepszy nastrój i samoocenę… Pytanie co zrobić, by się udało. Chyba mamy na to receptę!

Skoro nie udaje nam się dotrzymać postanowień, które wiążą się z wyrzeczeniami, postąpmy wręcz odwrotnie – załóżmy, że codziennie poświęcimy kilka minut na to, co sprawia nam przyjemność. My proponujemy po prostu słuchanie ulubionej muzyki (najlepiej oczywiście w wykonaniu Artystów, o których często tu wspominamy – choćby z naszego kanału na Youtube lub z wydanych niegdyś przez nas płyt). Ostatecznie, kiedy będziemy choć przez chwilę codziennie robić to, co lubimy, będziemy szczęśliwsi, bardziej zrelaksowani, a przez to zdrowsi, jak też milsi dla innych – i tu pośrednio zrealizujemy szereg innych postanowień… Pozostając przy muzyce – pamiętajmy, iż muzyka łagodzi obyczaje.