Wspaniałe hity na naszym kanale Youtube

Hmm, zaglądacie na nasz kanał na Youtube? W ostatnim czasie znów pojawiło się na nim kilka interesujących propozycji – okazji do powspominania starych, dobrych czasów…

Niestety obecna sytuacja wciąż nie sprzyja tworzeniu nowego materiału – czy to piosenek, czy teledysków, a tym bardziej nagrań koncertowych. Stąd na naszym kanale w ostatnim czasie zdecydowanie królują nagrania archiwalne – ale ostatecznie, kto nie lubi wspominać? Tym samym mamy dla Was sporo okazji do powspominania wielkich hitów naszych Gwiazd w wykonaniach na żywo z dawnych czasów.

Z propozycji, które ostatnio pojawiły się na naszym kanale, chyba największym zainteresowaniem cieszy się jeden z największych hitów Damiana Holeckiego – Złote kasztany, tym razem w wersji koncertowej ze Śląskiej Gali Biesiadnej 2010.

Przypomnijmy, że wielki przebój Damiana pochodzi z krążka Po prostu dziękuję. Piosenka swą premierę miała jesienią 2008 roku i właściwie od razu stała się wielkim hitem, momentalnie szybując na szczyt list przebojów, na Liście Śląskich Szlagierów (wtedy w TVS) utrzymując się na podium tygodniami. Trudno więc dziwić się, iż w podsumowaniu tegoż roku Damian Holecki zdobył tytuł Wykonawcy Roku, a Złote kasztany – Szlagieru Roku.

Wielki przebój Artysty jest Jego własną kompozycją, z tekstem bardzo utalentowanej Emilii Sawickiej, w aranżacji Bogdana Kisiela. Płyta Po prostu dziękuję, z której pochodzi piosenka pokryła się złotem – trudno się dziwić, ostatecznie na krążku nie brak perełek. Wiele utworów z tejże płyty stało się wielkimi przebojami, a te, które przeszły troszkę bez echa, też zasłużyły na sukces. 

Tym razem jednak wróćmy do wspomnianej wersji koncertowej – pochodzącej z wyjątkowej Śląskiej Gali Biesiadnej, która odbyła się w Katowickim Spodku, przy szczelnie wypełnionej widowni… Hmm, troszkę lat już minęło – a dokładniej 12… piękne czasy. Damian Holecki wystąpił w towarzystwie Tancerek-Chórzystek, które również cieszyły się ogromną popularnością i sympatią Widowni.