Magiczne piosenki na maj c.d.

Jak ostatnio wspomnieliśmy, maj to wyjątkowy miesiąc – nie tylko ze względu na wyjątkowo urokliwe okoliczności przyrody, ale też z inne okazje. Poczynając od naszej ukochanej majówki, przez pierwsze komunie, aż po traumatyczne wspomnienie wielu z nas – czyli matury.

park
wiosna

Wielu z nas maj kojarzy się jednak z wyjątkowym, jednym z najpiękniejszych Świąt w roku – czyli z Dniem Matki. To piękne, wzruszające Święto oczywiście doczekało się ogromnego odzewu w muzyce. Ilość piosenek dedykowanych Mamom z repertuarze naszych Artystów jest wręcz rekordowa – do tematu jeszcze powrócimy, przy tej okazji przypomnijmy jeden z największych przebojów Damiana Holeckiego – Mamo dla Ciebie jestem.

Maj, z uwagi na swój urok jest jednak też zwany miesiącem zakochanych – ostatecznie poetyckie piękno otoczenia niewątpliwie sprzyja rozwojowi uczuć i po prostu wyjściu na randkę… Czego, jak czego, ale pięknych piosenek o miłości, adekwatnych do tychże majowych okoliczności zdecydowanie nie brakuje w repertuarze naszych Gwiazd… Przykładem może być choćby klimatyczna ballada Mona Lisy – Chcę Ci dać moją miłość.

Hmm, znajdzie się też kilka pięknych propozycji poświęconych po prostu pięknym, wiosennym, majowym kwiatom – jak choćby Bukiet konwalii Zespołu Metrum, czy Ten cudowny bukiet bzu Mirka Szołtyska.