Świąteczne nutki naszych Gwiazd (nie tylko na Boże Narodzenie)

Kontynuujemy nasz przedświąteczny temat – dotyczący nieco zapomnianych świątecznych propozycji z repertuaru zaprzyjaźnionych z nami Artystów.

Nieco nietypową świąteczną propozycję ma na koncie Grzegorz Poloczek – mowa o utworze Ach te Święta. Może o Bożym Narodzeniu jest tu niewiele (nawet bardzo niewiele), ale za to sporo o tym, jak bardzo lubimy świętować – i to w sposób tradycyjny, w gronie rodzinnym – ot, taka miła rozgrzewka przed każdymi Świętami.

Przejdźmy jednak do bardziej świątecznych kawałków – niewątpliwie taką propozycją jest utwór Zespołu Servoos, noszący po prostu tytuł Święta, Święta. To klimatyczna i nastrojowa ballada wprawiająca w świąteczny nastrój i niewątpliwie wyciskająca z oczu łzy. Sam tekst dotyka kwintesencji Bożego Narodzenia. Utwór wieńczy równie klimatyczny teledysk.

W mega świąteczny nastrój wprawia nas z kolei pełna ciepła propozycja Duetu Andy & Lucia, pochodząca sprzed wielu lat. Mowa o utworze Wigilii Noc. Utwór brzmieniowo nawiązujący do klasyki świątecznych utworów – przywodząca na myśl lata 70’ – momentalnie wprawia nas w świąteczny nastrój. Całość wieńczy prosty, acz bardzo sympatyczny i niewątpliwie świąteczny clip… Aha – plus za tekst o makówkach. 😉