Czas na bal

Skoro mamy karnawał, czas wybrać się na… bal! Oczywiście – jeśli nie teraz, to kiedy? Na dziś mamy dla Was propozycje z naszych kanałów na Youtube, opowiadających właśnie o takim balu.

Niewątpliwym klasykiem opowiadającym o balu, jest przebój Bernadety Kowalskiej – To był bal. Klimatyczna piosenka w klimatach retro opowiada o tym, jak bal wyglądał za dawnych czasów. Artystka wykonała piosenką przed laty na Śląskiej Gali Biesiadnej, a wykonaniu towarzyszyła piękna oprawa – mogliśmy się poczuć, jak na balu sprzed 100 lat.

Kolejna propozycja również opowiada o balu, ale w nieco innym klimacie… Tym razem nie będzie sentymentalnie, ale bardzo żywiołowo. Mowa o hicie Ślosnki Bal Grzegorza Kani. Piosenka niewątpliwie porywa do tańca, a przy okazji poprawia nastrój, dzięki humorystycznemu tekstowi opowiadającym o przygotowaniach do balu.

Nieco szaloną, a z pewnością pełną energii propozycję o balu i karnawale, ma na koncie Zespół EMI Band Idymy na bal – tutaj mowa już o zdecydowanie współczesnej imprezie. Tu również jest z lekkim przymrużeniem oka, a z pewnością tanecznie i melodyjnie.