W rytmie walca…

Karnawał trwa, wracamy więc na nasze kanały na Youtube i poszukujemy propozycji muzycznych idealnych do tańca, ale też… opowiadających o tańcu. Cóż – okazuje się, że jest ich sporo. Udanej zabawy!

Tym razem będzie niemal klasycznie – zawirujemy w rytmie walca…

Wiele lat temu Zespół Oxforduo na swym debiutanckim krążku zamieścił bardzo sympatyczny  i niewątpliwie porywający do tańca kawałek Walca czar na sto par. Melodyjna piosenka wpada w ucho, a przy okazji momentalnie przenosi nas w klimat dawnych lat – pięknych balów, ich elegancko odzianych uczestników i po prostu czasów, gdy to wszystko miało w sobie szczyptę magii.

Piękny, klimatyczny walc znajdziemy też w repertuarze Damiana Holeckiego – mowa o utworze Ten pierwszy walc, który znalazł się m.in. na albumie Złote przeboje. Piękna, nastrojowa piosenka utrzymana jest w klimacie retro i również od pierwszych taktów przenosi nas o kilka dekad wstecz. Do kompletu tekst tak pięknie opowiada o miłości…

Nastrojowy utwór Walc dla Was dwojga znajdziemy też w repertuarze Duetu Andy & Lucia. Tutaj też możemy potańczyć, a przy okazji przenieść się w klimaty weselne – przypomnieć sobie, jak to było na naszym weselu lub jakimś pięknym weselu kogoś znajomego. Utwór doczekał się też sympatycznego teledysku.