Piosenki o kobietach – w klimacie Dnia Kobiet

Dzień Kobiet już wprawdzie za nami, jednak jesteśmy zdania, że Kobiety swoje święto powinny mieć przez cały rok. Dlatego też sięgamy na naszych kanałach do kolejnych propozycji dedykowanych szczególnie Paniom…

Choć Zespół Ed’Mans kojarzy nam się głównie z utworami z lekko kabaretowym akcentem, Panowie – oczywiście w swoim stylu – potrafią też zaśpiewać o miłości. Właśnie do uczuciu do uroczej Oli opowiada przebój sprzed lat – O Ola. Utwór doczekał się też teledysku w dyskotekowej scenerii.

O tym, że wiele Pań ma silny temperament chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Właśnie o takiej kobiecie opowiada piosenka Cila, z repertuaru Grzegorza Kani. Sympatyczna piosenka opowiada o perypetiach małżeńskich bohatera piosenki i tytułowej Cili. Piosenka przez lata była hitem na antenach radiowych.

O pewnej uroczej Usi, a przy okazji o tym, jak to bywało za dawnych czasów, zaśpiewał z kolei Grzegorz Poloczek w jednym z pierwszych hitów – Och Usia, Usia. Humorystyczna piosenka wspominająca, jak to dawniej mieszkało się w familokach, stała się jedną ze sztandarowych propozycji Grzegorza.