O kobietach w piosenkach

Powracamy do naszego marcowego tematu, w którym przypominamy piosenki poświęcone Kobietom. Utwory te znajdziecie oczywiście na naszych dwóch kanałach na Youtube – Box Music Bogdan Tyc oraz Box Music Official Audio.

Jak już wspomnieliśmy, Zespół Ed’Mans, choć kojarzy się głównie z bardzo humorystycznymi piosenkami, niemniej ma też w repertuarze kilka klimatycznych i romantycznych kawałków. Jednym z nich jest nastrojowa, a przy okazji romantyczna piosenka O Regina, opowiadająca o niespełnionym uczuciu do tytułowej uroczej Reginy (jak na Edka i Manka przystało, nie mogło w tekście zabraknąć też lekko humorystycznych akcentów).

Skoro o piosenkach poświęconych uroczym kobietom mowa, przypomnijmy też świetną propozycję Tima Fabiana, noszącą tytuł Manuelo z tamtych lat. Nastrojowa ballada opowiada o miłości bohatera sprzed lat, którą wspomina z rozrzewnieniem, zastanawiając się, jak potoczyły się Jej losy.

Przepiękną, nastrojową i nostalgiczną balladę o pięknej kobiecie ma też w repertuarze Damian Holecki. Mowa o utworze sprzed lat – Anna Maria, Ciebie kochać chcę. Choć tytuł przywodzi na myśl hit Czerwonych Gitar, piosenka raczej ani muzycznie, ani tekstowo nie wykazuje związków z hitem z lat 60-tych. Piękna ballada opowiada o rozstaniu, tęsknocie i żalu za utraconą z własnej winy wielką miłością i rozłące z tytułową uroczą bohaterką.