Nadchodzi Dzień Nauczyciela

Nadchodzi Dzień Edukacji Narodowej, znany bardziej jako Dzień Nauczyciela. Z tej okazji wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkół i innych placówek związanych z edukacją oraz Uczniom składamy najlepsze życzenia.

Hmm, jesteśmy ciekawi jak wspominacie szkołę. Większość z nas ma tendencję do lekkiej selekcji wspomnień – po latach (na szczęście) skupiamy się na tym co było dobre i piękne, pomijając to, co było nie do końca szczęśliwe. Innymi słowy, w pamięci większości z nas szkoła po latach prezentuje się bardzo pozytywnie. Szkolne wspomnienia stały się też inspiracją dla wielu Artystów naszej Sceny. Kilka takich właśnie szkolnych propozycji znajdziecie na naszych kanałach.

Chyba pierwszą propozycją opowiadającą o szkolnych wspomnieniach, jak też spotkaniu po latach z kolegami klasowymi, nagrał Zespół Ed’Mans – mowa o sympatycznej, słodko-gorzkiej propozycji Piosenka dla naszej klasy. Teledysk do piosenki został wzbogacony o autentyczne zdjęcia z czasów szkolnych.

Chyba najpopularniejszym, zarazem najbardziej skocznym kawałkiem związanym ze szkolnymi wspomnieniami, jest przebój Nasza Klasa S Mirosława Jędrowskiego. Utwór zrobił furorę w mediach, tematyka również dotyczy spotkania klasowego po latach, a całość ujęta jest z przymrużeniem oka.

Urokliwą propozycję opartą na szkolnych wspomnieniach ma też na koncie Duet Bernadeta Kowalska i Grzegorz Poloczek. Mowa o piosence Tamte chwile. Urocza, pogodna, ale też nostalgiczna ballada utrzymana jest w podobnym tonie, jak powyższe propozycje – jest ciepła, pojawiają się w niej subtelne akcenty humorystyczne, ale dominuje w niej sentymentalna nuta.