Artyści, których już nie ma z nami…

Nadszedł szczególny czas – refleksji, wspomnień i nostalgii oraz wspomnień Tych, których już zabrakło. Wielu wyjątkowych Ludzi związanych z naszą szlagierową sceną muzyczną również nie ma już z nami…

Artystą, który odszedł niespełna dwa lata temu, którego bardzo nam brakuje był Jerzy Macoła. Świetny Kompozytor, Aranżer, Instrumentalista, Wokalista, Założyciel lub Współzałożyciel i Lider kilku Zespołów – w tym Duo For You, For You, a w końcu Bernadeta Kowalska i Przyjaciele. Autor lub aranżer setek piosenek – nie tylko szlagierowych, ale znanych też z innych scen muzycznych (dance, pop), miał okazję w latach 80’ występował u boku legendarnej Gaygi, w lata 90’ miał okazję współpracować z takimi Artystami, jak Stachursky, Monika Borys, Tomasz Machlik i wielu innych, jednocześnie tworząc podwaliny szlagierowej Sceny – Jurek komponował dla wspomnianych własnych Zespołów (For You, Bernadeta Kowalska i Przyjaciele), ale też wielu innych Artystów, jak Mirek Szołtysek, Damian Holecki czy Karpowicz Family. Prywatnie był sympatycznym, ciepłym i uczynnym Człowiekiem.

Na początku 2022 roku odszedł kolejny świetny Muzyk, również związany z Zespołem Bernadeta Kowalska i Przyjaciele – Skrzypek i Puzonista Błażej Szymkiewicz. Utalentowany młody Artysta przez kilka lat miał okazję współpracować w Zespołem Bernadety, jednocześnie brał udział w wielu innych projektach muzycznych, sam też kierował Zespołem Piekarzanki. Prywatnie był przesympatycznym pełnym energii i zawsze uśmiechniętym młodym Człowiekiem.