Śląscy Artyści, na co dzień… z Niemiec

Śląska Scena muzyczna to prawdziwy i barwny konglomerat. Co ciekawe, wielu najpopularniejszych Artystów naszej Sceny, choć pochodzi ze Śląska, od młodości mieszka… w Niemczech!

Andy & Lucia, czyli Andrzej i Lucyna Topol to urocze śpiewające Małżeństwo pochodzące z Zabrza. Od wielu lat mieszkają w Wuppertalu – do Niemiec wyjechali na przełomie lat 80’ i 90’. Co ciekawe początkowo nie planowali kariery muzycznej, po pewnym czasie swoich sił w śpiewaniu zaczął próbować Andrzej, Lucynę wciągnął w muzykę dopiero później. Andy i Lucia, choć w Niemczech żyją ponad 3 dekady, chętnie odwiedzają Polskę, a miłości do swojej rodzinnej Ziemi poświęcili kilka piosenek. Tutaj też nagrali sporo swoich teledysków. Śpiewają po polsku, w gwarze śląskiej, ale też po niemiecku.

Kolejnym międzynarodowym zaprzyjaźnionym z nami Artystą jest Tim Fabian. Daniel (bo takie jest Jego imię), wyjechał do Niemiec z Rodzicami i siostrą już jako dziecko. Choć większość życia spędził w Niemczech, uwielbia Polskę, rodzinny Śląsk – szczególnie Chorzów, z którego pochodzi i chętnie tu przyjeżdża. Tim regularnie przyjeżdża tutaj, śpiewa głównie po polsku, a nawet nagrał 2 kawałki po śląsku. Równolegle Tim Fabian próbuje sił na niemieckiej scenie muzycznej.