Nadchodzi Dzień Górnika

Coraz bliżej Barbórka, czyli Dzień Górnika. Z tej okazji wszystkim Górnikom i Pracownikom przemysłu Wydobywczego składamy najserdeczniejsze życzenia! Tyle wyjazdów ile zjazdów!

Śląsk od zawsze kojarzy się z kopalniami. Obecnie już prawie ich nie ma, niemniej tradycje górnicze wciąż trwają i są bardzo silne. Warto wspomnieć, że wielu wykonawców naszej sceny ma lub miało w swojej biografii sporo wspólnego z górnictwem. Wspomnieć możemy tu choćby takich Artystów jak Grzegorz Poloczek, a nawet… Damian Holecki (który też przez kilka lat pracował w kopalni). Uwzględniając tradycje, jak też doświadczenia zawodowe, nie dziwi fakt, że nasi artyści chętnie sięgają do tematyki górniczej w swych piosenkach.

Motywy górnicze bardzo często przewijają się w piosenkach Grzegorza Poloczka. Na naszym kanale również znajdziecie piosenki tego Artysty o tematyce górniczej. Wspomnieć możemy choćby takie utwory, jak pełna ciepła i optymizmu Świeć się świeć czy refleksyjna, dotykająca też smutnych obszarów naszego życia piosenka Aż karbidka zgaśnie.