Rock’n’rollowe rytmy na karnawał

Tegoroczny karnawał jest wyjątkowo krótki, tym bardziej należy się nim cieszyć i – choć w domowym zaciszu – nieco zaszaleć w rytm muzyki. Sporo tanecznych propozycji znajdziecie na naszych kanałach na Youtube. Tym razem przypomnimy Wam piosenki, które po prostu opowiadają o tańcu…

Jak szaleć, to szaleć – a skoro tak, idealnie sprawdzą się rytmy rock’n’rolla. Właśnie utwór w takim rytmie, a zarazem opowiadający o tym właśnie tańcu znajdziemy na krążku Gabi Gold. Piosenka została też wykonana przez Gabi na Śląskiej Gali Biesiadnej 2019, przy okazji premiery płyty. Co ciekawe, wykonanie poprzedza… krótka lekcja tańca – dla Tadeusza Drozdy.

O rock’n’rollu zaśpiewał też swego czasu Andrzej Skaźnik. Mowa o pełnej humoru i energii piosence Zadziorny rock’n’roll. Cóż – utwór momentalnie porywa do tańca. Skądinąd waśnie rock’n’roll chyba wyjątkowo mocno gra w duszy Andrzeja Skaźnika, bo również Zespół Artysty – Grupa New For You – ma na koncie piosenkę właśnie o rock’n’rollu.

O rock’n’rollu zaśpiewał też Duet Karo. Piosenkę Ten dobry Rock And Roll znajdziemy na 4. płycie Zespołu. Choć piosenka nie należy do najbardziej znanych, momentalnie porywa do tańca.