Piękne Kobiety Szlagierowej Sceny: Bernadeta Kowalska

Kolejną Artystką, o której powinniśmy wspomnieć w naszym cyklu, jest Bernadeta Kowalska. Bezapelacyjnie od lat jedna z najpopularniejszych Artystek naszej Sceny.

Bernadeta Kowalska od lat należy do czołowych Artystek Śląskiej Sceny – ma na koncie kilkanaście płyt, z czego dwa krążki ukazały się nakładem Wydawnictwa Box Music. Artystka współpracowała z nami przez wiele lat, była Gwiazdą kilku Śląskich Gal Biesiadnych, jak też Współprowadzącą organizowanych przez Wydawnictwo Box Music koncertów z Okazji 20-lecia Radia Piekary oraz FEST Party w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Bernadeta Kowalska jest jedną z najbardziej wszechstronnych Wokalistek – śpiewa, od niedawna pisze teksty, jest Konferansjerką, Prowadziła i Prowadzi do tej pory swoje autorskie programy w mediach – wspomnieć możemy choćby Muzyczne Klachy w Radiu Piekary, później Niedzielne Klachy do połednia w Radiu FEST, a od około roku swój autorski program we własnym Radiu Internetowym – Radiu DETA. Ponadto Artystka prowadziła swój Autorski program w TVT Rybnik (Muzyczne podróże z Bernadetą Kowalską) oraz była pomysłodawczynią i główną Gwiazdą kilku świetnie zrealizowanych programów Okolicznościowych.

Swoją medialną karierę rozpoczęła dopiero w dojrzałym wieku – co ciekawe impulsem do niej była tragedia w Rodzinie. Właściwie początkowo Deta miała bagrać tylko jedną piosenkę ku pamięci ukochanej Wnuczki… Wtedy też poznała Jerzego Macołę, który od razu docenił talent Wokalny i charyzmę Bernadety – od tego momentu rozpoczęła się wieloletnia owocna współpraca Artystów, którzy stworzyli Zespół Bernadeta Kowalska i Przyjaciele. Niestety Jurek Macoła zmarł nagle w listopadzie 2021 roku.

Bernadeta Kowalska świetnie czuje się na scenie zarówno solo, z towarzyszeniem własnego Zespołu, jak też w licznych Duetach – ma na koncie wspólne piosenki m.in. z Grzegorzem Poloczkiem, Mariuszem Kalagą, Jackiem Silskim, Timem Fabianem, Gabi Gold, Krzysztofem Pietrkiem i wieloma innymi Artystami, nie wspominając już o duetach w ramach własnego Zespołu – ze Ś.P. Jerzym Macołą, z Synem Robertem Kowalskim, czy z Adamem Polakowskim i Karolem Gembczykiem.