Nadeszła kalendarzowa wiosna

Hmm, choć za oknami wiosenne akcenty mamy od półtora miesiąca, wiosna tak naprawdę rozpoczyna się dopiero teraz, a skoro tak warto przypomnieć wiosenne piosenki z naszych kanałów Youtube….

Wiosna to piękna pora roku, gdy wszystko budzi się do życia. Trudno się dziwić, że ta pora roku jest natchnieniem dla Twórców i poetów. Choć paradoksalnie, akurat w szlagierach wątek wiosny nie pojawia się zbyt często… Wiosna kojarzy nam się romantycznie, ale też bardzo optymistycznie – słońce, świeża zieleń, kwiaty, coraz dłuższe dni, możliwość wyjścia z domu.

Taki energetyczny obraz wiosny znajdziemy w piosence Zespołu New For You Wiosną jaśnieje świat, z krążka Bałkański sen. Piosenka poprawia nastrój i wręcz porywa nas do tańca.

Wiosna stała się też inspiracją dla Stacha, który w niezwykle barwny sposób opisał ją w piosence Wiosna na 102 (ostatecznie wiosna to czas działkowiczów) – a że to piosenka Stacha, w tekście musi być troszkę kontrowersyjnie i oczywiście z przymrużeniem oka.

Wiosennych akcentów nie brak też w romantycznej propozycji Zespołu Banita Band – Tulipany. W końcu to jedne z kwiatów, które z pewnością kojarzymy z wiosną. Piosenka – opowiadająca właściwie o życiu i o miłości, doczekała się też wczesnowiosennego teledysku.