Piosenki z odrobiną refleksji

Nadchodzące Święta Wielkanocne, to dla Chrześcijan najważniejsze Święta w roku. To radosny i wzniosły czas, poprzedzony jednak czasem rozmyślań i refleksji. To dobra okazja, by przypomnieć piękne piosenki z naszych kanałów, skłaniające jednak do odrobiny refleksji.

Często mówi się, że muzyka szlagierowa, to muzyka lekka, łatwa i przyjemna… Właściwie ta definicja pasuje co najmniej do połowy nurtów muzycznych, niemniej w każdym z tych nurtów możemy znaleźć propozycje o dużych walorach artystycznych – czy to ze względu na ciekawe rozwiązania muzyczne, czy też na piękną warstwę tekstową, którą szczególnie powinniśmy docenić w dzisiejszych czasach, gdy teksty bardzo się dewaluują.

Niewątpliwie taką właśnie propozycją jest piękna ballada Chrisa Oxforduo – Nie mów, że wszystko skończone. Utwór pochodzi z solowego krążka Chrisa, a sama piosenka została nagrana w bardzo trudnym momencie życia Artysty. Zarówno pod względem muzycznym, jak też tekstu, to piosenka warta uwagi – tekst niewątpliwie powinien skłonić nas do refleksji, czasami też do lekkiego powściągania swoich emocji i zachowań wobec innych.

W podobnym klimacie utrzymana jest też nastrojowa ballada Zespołu EMI Band – Nie mów nigdy żegnaj. Tu również utwór zasługuje na uwagę zarówno z uwagi na warstwę muzyczną, jak też piękny, skłaniający do przemyśleń tekst – na pozór prosty, ale bardzo przemyślany, chyba (i to w wielu sytuacjach) dotyczący każdego z nas.

Niewątpliwie wpisuje się tutaj też chyba największy przebój Duetu Kola i Jula – czyli piękna ballada Życie to dar.  Tu właściwie musimy powtórzyć to, co powiedzieliśmy już przy okazji poprzednich piosenek – nastrojowa ballada, pięknie zaaranżowana, z przemyślanym, głębokim tekstem, który zdecydowanie dotyczy każdego z nas.