Wiosenne kwiatowe akcenty w piosenkach

Wiosna za naszymi oknami przyspieszyła – i to o dobre kilka tygodni… Ale nie ma co narzekać, przecież widok kwitnących drzew i krzewów po prostu zachwyca. Niewątpliwie takie widoki są też bardzo inspirujące dla Artystów i Twórców piosenek. A takich utworów z wiosennym akcentem nie brak na naszym kanale…

Niedawno przypominaliśmy barwne piosenki po prostu opowiadające o wiośnie, ale przecież wiosna kojarzy nam się też w pięknymi wiosennymi kwiatami. Od dawna wokół nas kwitną już tulipany. Właśnie im swoją piosenkę poświęcił Zespół Banita Band – to znaczy piosenka Tulipany opowiada też o miłości i o życiu, ale wątek samych wiosennych kwiatów odgrywa tu ważną rolę. Oczywiście tulipanów nie zabrakło też we wczesnowiosennej scenerii teledysku piosenki – który oczywiście znajdziecie na naszym kanale na Youtube.

Skoro wiosna, to też konwalie – wprawdzie nam te kwiaty kojarzą się zdecydowanie z majem, ale spoglądając na to, co dzieje się w parkach i ogrodach, te piękne kwiaty pojawią się już lada dzień. A skoro konwalie, to koniecznie musimy przypomnieć propozycję Zespołu Metrum – Ten bukiet konwalii, którą Zespół wykonał m.in. na Śląskiej Gali Biesiadnej. Oczywiście Teresa pojawiła się z bukiecikiem tych pięknych kwiatów w rękach.