Piosenki dla Ojca

Powracamy jeszcze na chwilę do pięknych i wzruszających piosenek dedykowanych Ojcom – oczywiście nie tylko na Dzień Ojca, ale na każdy dzień roku.

Przypomnieliśmy bardziej znane piosenki poświęcone Ojcu, niemniej warto przy tej okazji odświeżyć niezbyt znaną piosenkę sympatycznego, choć troszkę zapomnianego Wykonawcy – Przemka Świerczyny (który skądinąd niedawno powrócił na naszą scenę), zatytułowaną Tata stara się. To bardzo sympatyczny kawałek, warty posłuchania.

Chwytającą za serce, wzruszającą propozycję dedykowaną Tacie ma w repertuarze również Zespół Duo Fenix-Dwa Fyniki. Mowa o piosence Kiejby nie Tata – utrzymana w balladowym stylu ciepła piosenka wzrusza, ale też budzi ciepło w sercu. To kawałek, który z pewnością możemy zadedykować ukochanemu Tacie.

Warto na koniec przypomnieć jeszcze jedną piękną propozycję, w której tekście wprawdzie nie ma ani jednego słowa o Ojcu, niemniej niewątpliwie była dedykowana ukochanemu Tacie przez Damiana Holeckiego. Mowa o utworze Żyj nam przez długie lata. Piosenka po pewnym czasie doczekała się też wzruszającego teledysku – w którym pojawiają się zdjęcia, niestety zmarłego już Ojca Damiana. Jako całość piosenka wyciska łzy.