W duecie raźniej

Na naszej scenie nie brak duetów – najczęściej rodzinnych, tworzonych przez rodziców i ich dzieci lub małżeństwa. Czasami jednak pojawiają się też duety okolicznościowe. Kilka takich duetów znajdziecie na naszym kanale.

Skoro o Duetach mowa – na naszym kanale znajdziecie kilka szczególnych, okolicznościowych Duetów. Poza wspomnianym już ostatnio Duetem Bernadety Kowalskiej i Grzegorza Poloczka, wśród perełek na naszym kanale znajdziecie choćby Duety Damiana Holeckiego z Weroniką. Obydwa Duety powstały z myślą o Śląskiej Gali Biesiadnej (przy czym drugi – z uwagi na pandemię) nigdy nie doczekał się wspólnego koncertowego wykonania. Mowa o piosenkach Chcę oraz Daj na luz.

Sam duet był dla Fanów sporym zaskoczeniem – po pierwsze z uwagi na dosyć odległe style muzyczne Damiana Holeckiego oraz Weroniki, jak też ze względu na styl samych piosenek – o ile pierwsza z nich (Chcę) była klimatyczną balladą, oscylującą gdzieś na pograniczu stylu obydwojga Artystów, to już piosenka Daj na luz w klimatach dance-disco, z nowoczesnym językiem była sporym zaskoczeniem szczególnie dla Fanów Damiana Holeckiego.

Co ciekawe, to nie jedyny Duet Damiana Holeckiego, jaki znajdziecie na naszych kanałach. Choć Damian od zawsze deklaruje niechęć do Duetów, to jednak kilka lat wcześniej Artysta nagrał kilka wspólnych piosenek z Magdaleną Pal (która wtedy była też Chórzystką w Zespole Damiana). W pamięci Widzów najbardziej utkwiło piękne wykonanie Vivo Per Lei.