Smutna wiadomość: Zmarł Bogdan Tyc

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 18. grudnia zmarł Producent Muzyczny, Wydawca, Założyciel, wieloletni Właściciel i Dyrektor Firmy Box Music oraz Pomysłodawca oraz wielokrotny Organizator Śląskiej Gali Biesiadnej – Bogdan Tyc.

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 18. grudnia zmarł po ciężkiej chorobie Producent Muzyczny, Wydawca, Założyciel, wieloletni Właściciel i Dyrektor Firmy Box Music oraz Pomysłodawca, a także wielokrotny Organizator Śląskiej Gali Biesiadnej, jak też nasz Kolega i Przyjaciel – Bogdan Tyc.

Bogdan Tyc był od najmłodszych lat związany z muzyką – w młodości jako DJ. W 1996 roku założył Firmę Box Music, która miała okazję współpracować z najwybitniejszymi Artystami Polskiej, później też Śląskiej Sceny Muzycznej, wydając wiele wyjątkowych płyt w różnych klimatach muzycznych (pop, rock, blues, szlagiery, a nawet klasyczna muzyka operowa), spośród których wiele zyskało status Złotych. Można śmiało powiedzieć, że Bogdan Tyc odpowiada za stworzenie podwalin i kształtu Śląskiej Sceny Muzycznej, miał okazję współpracować z większością najbardziej utalentowanych i wyjątkowych postaci naszej Sceny, wydając Ich płyty oraz odpowiadając za Ich promocję. Bogdan Tyc był też pomysłodawcą wielu wyjątkowych, prestiżowych imprez i koncertów z udziałem Gwiazd Polskiej, a nawet Światowej Sceny Muzycznej.

Bogdan Tyc był też Scenarzystą, Współtwórcą programów Telewizyjnych, w tym My Wam to zagramy, emitowanego w Telewizji TVS nieprzerwanie od 2014 roku. Bogdan Tyc był również autorem tekstów piosenek, miał też okazję prowadzić cieszącą się dużą popularnością audycję muzyczną na Antenie Radia Piekary. Na przestrzeni lat miał okazję współpracować z wieloma mediami – TVP, TVP Katowice, TVS, licznymi stacjami Radiowymi…

Bogdan Tyc był też przede wszystkim Przyjacielem i Dobrym Kolegą wielu z nas, którego będzie nam bardzo brakowało. Bogdan pozostawił pogrążoną w żalu Córkę i Wnuczki.