Wspomnienia My Wam to zagramy

Czas ucieka nieubłaganie, a nam często pozostają tylko wspomnienia. Tak jest również w przypadku programu My Wam to zagramy… Cóż – spróbujemy powrócić wspomnieniami do najciekawszych odcinków…

Ponad rok temu plany nas wszystkich – również realizatorów programów telewizyjnych – pokrzyżowała pandemia. Ze względu na ograniczenia nagrań w studiu telewizyjnym, a przede wszystkim ze względu na problemy zdrowotne Andrzeja Misia, produkcja My Wam to zagramy przybrała charakter zdalny – i to na wiele miesięcy. Kolejne odcinki rejestrowane były w domu Andrzeja, przez Niego samego. Pierwszy z realizowanych w ten nietypowy sposób odcinków ukazał się w TVS w kwietniu. Niestety jak się okazuje, po roku temat odcinku wciąż pozostał aktualny – były nim marzenia o podróżach. Wprawdzie w tym roku na szczęście nasze przemieszczanie się po kraju nie zostało całkiem ograniczone, niemniej i tak raczej nie możemy zaszaleć. I tu po raz kolejny z pomocą przychodzi nam muzyka i piosenki naszych ulubionych Gwiazd… Bo przecież to dzięki muzyce i teledyskom możemy przenieść się w inną rzeczywistość. Na początek przypomnijmy więc popularną i lubianą propozycję Zespołu Ed’Mans Jada tam, która po prostu opowiada o tęsknocie za rodzinnym domem, małą ojczyzną i potrzebą powrotu do niej. Całość wieńczy interesujący teledysk. Piosenka i clip, choć mają swoje lata, wciąż są aktualne. A przy okazji możemy wraz z Panami przejechać się samochodem.

W podobnej tematyce utrzymana jest piosenka i teledysk Stacha Ślonsku mój kochanydo singla z pierwszego krążka Stacha. Tu również mowa o tęsknocie za swoją małą ojczyzną, czasami dzieciństwa i ulubionymi miejscami. Całość wieńczy teledysk, w którym możemy wybrać się na samochodową przejażdżkę po Śląsku.

Zrobiło się nieco sentymentalnie, pewnie niejednemu zakręciła się łezka w oku. Ale skoro mowa o jeździe samochodem, na wycieczkę możemy wybrać się również z Weroniką w Jej hicie Maleńki kawałek nieba. Choć sama piosenka nie jest specjalnie wesoła, teledysk utrzymany jest w zdecydowanie imprezowym klimacie – a my możemy na chwilę poczuć się, jakbyśmy jechali ekskluzywnym autem.

Nie od dziś wiadomo, że pojazdy wybadają w teledyskach świetnie i bardzo ożywiają clip. Udowodniło nam to wielu Artystów – w tym Zespół Arkadia Band w swoim teledysku Sobą być, w którym mamy okazję przejechać się z Dorotą motorem (jak też skoczyć ze spadochronem – ale to już inna historia)…

Oczywiście w programie My Wam to zagramy sięgaliśmy nie tylko po teledyski i piosenki związane z Wydawnictwem Box Music. Jak już wspomnieliśmy, całkiem spora grupa Artystów wykorzystuje w realizacji teledysków samochód. Bardzo efektownie sceny realizowane w samochodzie wypadły ujęcia w debiutanckim teledysku Dawida Janiaka. Mowa o clipie do piosenki Jesteś najpiękniejsza.