Złote płyty naszych Gwiazd

Nasze Gwiazdy oraz wydane przez nie płyty mają na koncie wiele sukcesów. Wiele z nich na stałe zapisało się w historii muzyki – i to nie tylko w naszym Regionie. O tym, że cenicie naszych Artystów i Ich płyty świadczą najlepiej zainteresowanie Ich Twórczością, przejawiające się w sukcesach na listach przebojów, ale też w oglądalności na Youtube oraz sprzedaży płyt…

Niewątpliwie jednym z najbardziej prestiżowych osiągnięć Artystów, jest wyróżnienie Złotą Płytą. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż kilka płyt, które zostały wydane przez Wydawnictwo Box Music zyskało status Złotej Płyty, przyznawanego przez ZPAV – wśród nich były m.in. debiutancki album Grzegorza Poloczka – Z mojego placu (zawierający cieszący się do teraz rekordową popularnością przebój Malinkonija) czy dwa albumy Damiana Holeckiego: Złote przeboje oraz Po prostu dziękuję. Dodajmy, że sporo innych krążków naszych Gwiazd były bardzo blisko osiągnięcia progu sprzedaży wymaganego do otrzymania tegoż niezwykle prestiżowego wyróżnienia.

Same wyróżnienia zostały wręczone Artystom oraz Osobom związanym z tworzeniem tychże krążków podczas Śląskich Gal Biesiadnych – w 2013 oraz w 2014 roku.