Czas refleksji… Bogdan – pamiętamy

Nadchodzą 1 i 2 listopada – wyjątkowy czas dla każdego z nas… Czas wspomnień tych, których nie ma już z nami, którzy byli nam bliscy, ale ich przy nas zabrakło…

Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny skłania nas do refleksji i wspomnień… Również dla nas. W grudniu ubiegłego roku zmarł Założyciel i wieloletni Szef Wydawnictwa Box Music, wydawca i Producent Muzyczny – Bogdan Tyc.

Bogdan Tyc założył Wydawnictwo Box Music w 1996 roku. Firma miała okazję na przestrzeni lat współpracować i wydawać płyty najwybitniejszych Artystów sceny Polskiej, jak też Śląskiej. Wiele z krążków spotkało się z Waszym ogromnym uznaniem, zdobywając status złotych. Niewątpliwie był jednym ze współtwórców Śląskiej Sceny Muzycznej, przyczyniając się do jej kształtu oraz promocji wielu bardzo utalentowanych Artystów naszego Regionu.

Z muzyką związany był od wczesnej młodości, najpierw jako DJ, następnie w branży wydawniczej. Bogdan Tyc był również Pomysłodawcą, Scenarzystą, Współtwórcą programów Telewizyjnych, w tym My Wam to zagramy, emitowanego w Telewizji TVS, jak też programów Radiowych. Przez pewien czas prowadził nawet na Antenie Radia Piekary swoją autorską audycję – Zagramy to jeszcze raz. Na przestrzeni lat miał okazję współpracować z wieloma mediami – TVP, TVP Katowice, TVS, licznymi stacjami Radiowymi… Bogdan Tyc był również Pomysłodawcą, Organizatorem lub Współorganizatorem wielu wyjątkowych, prestiżowych imprez i koncertów z udziałem Gwiazd Polskiej, a nawet Światowej Sceny Muzycznej. Nie zapominajmy również o licznych imprezach z udziałem Gwiazd naszej Śląskiej Sceny Muzycznej, jak Śląska Gala Biesiadna.