Tragiczna wiadomość – zmarł Jerzy Macoła

To bardzo trudny czas… Z ogromnym żalem musimy poinformować, iż dotarła do nas wiadomość o śmierci Artysty, z którymi mieliśmy okazję współpracować, którego śmiało możemy określić jako jeden z Fundamentów Śląskiej Sceny Muzycznej – zmarł Jerzy Macoła.

3 listopada nagle zmarł Kompozytor, Muzyk, Aranżer, Wokalista, twórca niezliczonych przebojów – zarówno Artystów znanych ze sceny, jak też znanych ze scen ogólnopolskich. Od 14 lat Artysta współpracował z Zespołem Bernadeta Kowalska i Przyjaciele – jako Klawiszowiec, Wokalista, ale też Kompozytor i Aranżer. Jerzy Macoła od końca lat 90’ tworzył we własnym Studiu. Artysta miał okazję współpracować w studiu również z innymi Gwiazdami naszej Sceny, takimi, jak: Karpowicz Family, NasTroje, Mirosław Szołtysek, Damian Holecki, Wesoła Biesiada, Śląskie Szwagry. Jurek Macoła był jednym ze Współtwórców naszej Sceny muzycznej – od początku lat 90’ pracował w Studiu Laser Sound, w którym nagrywane były m.in. niezapomniane Malajki. Artysta był też współzałożycielem i Członkiem takich Zespołów jak Duo For You oraz For You.

Artysta z muzyką związany był od czasów szkolnych, niemniej studiował chemię. Pomimo kształcenia w odległym od muzyki kierunku, jednak postawił na drogę muzyczną – w 1983 roku zdecydował się zająć nią zawodowo. Przez wiele lat współpracował z Gaygą, z którą (jako Instrumentalista) występował przez wiele lat (trasy koncertowe – również zagraniczne), miał też okazję 2-krotnie pojawić się na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jako Kompozytor lub/i Aranżer współpracował też z takimi Gwiazdami, jak Stachursky, I&I (Tomasz Machlik), Orange, Monika Borys. Świetnie czuł się w różnych klimatach muzycznych.

Jurek Macoła był Autorem lub choć Aranżerem setek piosenek, które kojarzymy z naszej Sceny – wiele z nich stało się wielkimi przebojami… Przez kilkanaście lat zawsze towarzyszył na Scenie Bernadecie Kowalskiej. Na przestrzeni lat mieliśmy okazję współpracować z Jurkiem wiele razy. Wraz z Bernadetą Kowalską wystąpił na kilkunastu organizowanych przez nas koncertach, a Jego kompozycje pojawiły się na wielu krążkach, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Box Music. Muzyka była dla Jurka całym życiem i wielką pasją. Był Autorem dziesiątek przebojów, które od lat okupywały i okupują do chwili obecnej listy przebojów.

Jerzy Macoła był przemiłym, bardzo ciepłym człowiekiem, otwartym na innych i przyjacielskim.

Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim oraz Członkom Zespołu Bernadeta Kowalska i Przyjaciele.

https://youtube.com/watch?v=bPDTOSvsTT0