Megahity naszych Gwiazd: Bernadeta Kowalska

Hmm, 95% Artystów naszej sceny zapytanych o receptę na przebój, udziela jednej odpowiedzi – nie ma takiej recepty, a wręcz przeciwnie… piosenki, które wydają się idealnymi kandydatami na hit, takim hitem wcale się nie stają i na odwrót – piosenki, które właściwie miały nawet nie trafić na płytę, spotykają się z ogromnym entuzjazmem Publiczności i stają się hitem. Podobno…

Z drugiej strony przecież chyba najlepiej nam słucha się piosenek, które lubią wykonywać sami Artyści – takich, które odzwierciedlają ich emocje, odczucia… Tak niewątpliwie jest w przypadku kilku przebojów Bernadety Kowalskiej – jak choćby mega hitu Piękne kwiaty, dobre słowa. Podobno Bernadeta, gdy tylko usłyszała kompozycję Jurka Macoły i przeczytała tekst Edka Sikory, momentalnie uznała, że to będzie tytułowa piosenka Jej albumu i czuła, iż właśnie ten utwór stanie się hitem.

Sytuacja powtórzyła się w przypadku piosenki W życiu jak w piosence – tym razem sama kompozycja Jurka Macoły sprawiła, że Artystka uznała, że piosenka zasługuje na szczególny tekst. Tym razem jego stworzenie powierzyła Kasi Matejczyk. Tekst stanowi właściwie piękny, metaforyczny obraz życia Bernadety Kowalskiej. Zarówno muzycznego, jak też prywatnego.