To niestety już rok…

Aż trudno w to uwierzyć, ale to już rok… 18 grudnia mija rok, jak Bogdana Tyca nie ma już z nami. Producent Muzyczny, Wydawca, Menager, Założyciel i wieloletni Szef Wydawnictwa Box Music, Producent audycji radiowych i programów telewizyjnych, Autor tekstów zmarł po kilkumiesięcznej chorobie rok temu, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że Wydawnictwo Box Music pod Wodzą Bogdana Tyca miało na koncie wiele spektakularnych sukcesów – koncerty na wielką skalę, setki wydanych płyt w różnorodnych klimatach muzycznych (pop, rock, blues, jazz, a nawet klasyczna muzyka operowa, a w końcu szlagiery), z których wiele pokryło się złotem, wielu odkrytych i wylansowanych Artystów…

Bogdan Tyc od wczesnej młodości związany był z muzyką, Firmę Box Music założył w 1996 roku. Wydawnictwo miało okazję współpracować z najwybitniejszymi Artystami i Zespołami Polskiej, później Śląskiej Sceny Muzycznej – można śmiało powiedzieć, że stało się jej fundamentem. Na przestrzeni lat Bogdan współpracował z wieloma najbardziej utalentowanymi i najwybitniejszymi Artystami naszej Sceny, wydawał Ich płyty, odpowiadał za promocję.

Był pomysłodawcą wielu wyjątkowych koncertów i imprez, wśród których wspomnieć można Śląską Galę Biesiadną (której był współtwórcą), liczne wakacyjne trasy koncertowe, ale nie tylko… Były to koncerty w różnorodnych klimatach muzycznych, często z udziałem bardzo uznanych Gwiazd.

Był Współtwórcą i Pomysłodawcą oraz Scenarzystą kilku programów telewizyjnych, w tym My Wam to zagramy w TVS, czy Twórcą, Pomysłodawcą i Prowadzącym Zagramy to jeszcze raz na Antenie Radia Piekary – w której okazał się ekspertem od światowej muzyki (zarówno dawnych lat, jak też znacznie nowszych kawałków).