Magia wspomnień: Zespół EMI Band

Jak już wiele razy wspomnieliśmy, na przestrzeni lat Wydawnictwo Box Music miało okazję współpracować z dziesiątaki Artystów i Zespołów. Niestety – z rozmaitych przyczyn – wiele projektów muzycznych popadło w zapomnienie lub po prostu rozpadło się, bądź zakończyło karierę muzyczną. W najbliższych tygodniach spróbujemy przypomnieć Wam kilka właśnie takich Zespołów i Artystów…

Zespół EMI Band był projektem, który już od pierwszej piosenki zdobył ogromną sympatię naszej Widowni. Trudno się dziwić, skoro współtwórcą projektu był legendarny Edek Sikora. Zespół, który funkcjonował na naszej Scenie zaledwie kilka lat ulegał bardzo dynamicznym przemianom. Początkowo był Duetem tworzonym przez Edka Sikorę i drugiego Założyciela – Michała Nierobę (Wokalistę, ale też Autora tekstów i muzyki). Po kilku miesiącach Panowie postanowili wzbogacić brzmienie o damski Głos – w ten sposób do Zespołu dołączyła Michalina Starosta. Wtedy też ukazał się chyba największy przebój Zespołu – Ja poczekam. Klimatyczna ballada to był strzał w dziesiątkę. Piosenka momentalnie stała się hitem w mediach i na koncertach. Po kilku miesiącach została zakończona współpraca z Michaliną Starostą, którą zastąpiła Aldona Zemła. Kolejna utalentowana Wokalistka okazała się również uzdolnioną Autorką tekstów. Zespół wraz z Aldoną wydał swój debiutancki krążek, który okazał się sukcesem. Płyta ukazała się oczywiście nakładem Wydawnictwa Box Music.

Zespół EMI Band nadal cieszył się ogromną sympatią Odbiorców i wylansował kilka kolejnych hitów. Wtedy też zrodził się pomysł, by skład wzbogacić o drugą Wokalistkę, a zarazem saksofonistkę – Magdalenę Opolony. Tym sposobem Grupa zaczęła występować w składzie 4-osobowym, niemal jak ABBA. Zespół spotykał się z bardzo ciepłym przyjęciem na koncertach. Po pewnym czasie pojawiły się jednak pewne zawirowania, na skutek których świetna grupa rozpadła się, a Jej członkowie poszli własnymi drogami. Michał wraz z Magdą stworzyli Duet M Band, Edek Sikora rozpoczął współpracę z Córką, tworząc Duet Ed-Ka (który odniósł spory sukces – Zespół działa do tej pory), a Aldona zaczęła próbować sił jako Solistka (choć ostatecznie, po dłuższej przerwie w karierze, powróciła jako nowa Wokalistka w Zespole A To My). Aha – pierwsza Wokalistka Zespołu, Michalina Starosta, po kilkumiesięcznym wahaniu, również postanowiła zaryzykować rozpoczęcie kariery solowej – opłaciło się, Michalina śpiewa do tej pory i ma na koncie sporo przebojów.

Z ciekawostek możemy dodać, że choć współzałożycielem Zespołu był Edek Sikora, nie miał okazji napisać żadnego tekstu piosenki Zespołu – co w przypadku Edka jest prawdziwym fenomenem.