Magia wspomnień: Zespół Ed’Mans

Z Wydawnictwem Box Music na przestrzeni lat miało okazję współpracować wielu wspaniałych oraz niezwykłych Artystów oraz Zespołów, prezentujących ogromny potencjał. Tym razem powspominajmy nieco Zespół Ed’Mans.

Zespół Ed’Mans to właściwie Duet, który stworzyli Edek Sikora oraz Manfred Potyka. Zespół swoją współpracę rozpoczął wiele lat temu (a dokładniej w 1999). Współpraca Panów od początku nie była zadaniem łatwym, a to dlatego, że Manek na stałe mieszka w Niemczech, a Edek w Polsce, pomimo sporych trudności, Panom udało odnieść się sukces i wylansować liczne hity.

Panowie od początku byli w pełni samowystarczalni – nie tylko śpiewali, ale też sami tworzyli teksty (Edward Sikora) oraz muzykę (Manfred Potyka), co ciekawe, samodzielnie tworzyli też swoje niezwykle barwne teledyski. Panowie od początku bardzo wyróżniali się na naszej scenie – a to za sprawą zupełnie odmiennego brzmienia (popowo-rockowego, czasami balladowego, z domieszką szlagierowych brzmień w niektórych utworach), ale przede wszystkim niezwykłych tekstów (w dużej części niezwykle humorystycznych, bogatych i obrazowych – stanowiących właściwie gotowy scenariusz na teledysk, a wręcz film; nie zabrakło jednak też bardziej refleksyjnych tekstów o życiu, czy punktujących naszą rzeczywistość). Choć Panowie nie wydali zbyt wielu płyt (w Wydawnictwie Box Music był to jeden podwójny album), wylansowali zaskakującą wręcz liczbę przebojów, które popularnością cieszą się do dziś.

Zespół od kilku lat zawiesił swoją działalność, niemniej w 2017 roku, na jubileuszowej 10. Śląskiej Gali Biesiadnej zaprezentowali swój wyjątkowy recital. Trzymamy kciuki, by jeszcze kiedyś zobaczyć Zespół Ed’Mans na scenie.