Piosenki o Tacie

Dzień Ojca już w czwartek. Wprawdzie piosenek dedykowanych Ojcom w repertuarze Śląskich Artystów jest znacznie mniej, niż tych o Matce, niemniej i tak jest ich kilka i są to niewątpliwie propozycje warte uwagi – a z pewnością idealnie sprawdzą się jako mały dodatek do życzeń dla ukochanego Taty…

Piękne propozycje dedykowane Ojcu znajdziecie również na naszych kanałach Youtube. Wśród najpiękniejszych możemy wspomnieć choćby piękną balladę Zespołu Muzykanty sprzed wielu lat – Z głymbi serca dla Taty. Całości dopełnia wzruszający, zarazem realistyczny teledysk w kopalnianej scenerii.

W zupełnie innej konwencji utrzymany jest przeuroczy – debiutancki – kawałek Karoliny i Adama Krawczyk – Powiedz mi Tato. To właściwie dialog uroczej, ciekawej świata dziewczynki ze swoim ojcem. Całości dopełnia pogodny teledysk w letniej scenerii.

Przypomnieliśmy dwa wielkie hity poświęcone Tacie, niemniej warto przy tej okazji odświeżyć niezbyt znaną piosenkę sympatycznego, choć troszkę zapomnianego Wykonawcy – Przemka Świerczyny, zatytułowaną Tata stara się. To bardzo sympatyczny kawałek, warty posłuchania.