Na świąteczną nutkę – troszkę zapomniane piosenki

Obiecaliśmy, że w okresie przedświątecznym przypomnimy Wam nieco świątecznych kawałków, które możecie znaleźć na naszych kanałach na Youtube. Hmm – tym razem propozycje mniej znane i troszkę zapomniane… A szkoda…

Jak się okazuje, każdy z Artystów Śląskiej Sceny ma na koncie choć jeden świąteczny kawałek (przeważnie jest ich więcej, nie wspominając już o obowiązkowych tradycyjnych kolędach). My na razie sięgniemy jednak po piosenki o tematyce około świątecznej.

Na początek bardzo sympatyczna propozycja Leszka Filca – Wspomniyni Świąt, opowiadająca po prostu o tym, jak Święta Bożego Narodzenia wyglądały kiedyś. Sama melodia jest bardzo żywa, choć gdzieś w tle pobrzmiewa sentymentalna nutka… To barwna i wyjątkowo treściwa opowieść.

Kolejną całkiem ciekawą, a niestety zapomnianą propozycją o tematyce świątecznej, jest kawałek Mirka Szołtyska z jednego z pierwszych krążków Artysty – Święta bez Ciebie. To piękna, ale bardzo smutna opowieść o tęsknocie za Ojcem, którego już niestety zabrakło. Piękna ballada chwyta za serce.