Wzruszające piosenki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

W poprzednim artykule przypomnieliśmy najbardziej szalone propozycje o babci i dziadku, niemniej na naszych kanałach nie brak też nieco bardziej konwencjonalnych utworów – które chyba bezpiecznie możemy dołączyć np. do życzeń dla Babć i Dziadków…

Bardzo sympatyczną, troszkę nostalgiczną, ale zarazem jednak pogodną propozycję opowiadającą o Dziadku ma na koncie Tim Fabian – mowa o piosence Starzyk mi godoł. Melodyjna piosenka, mająca w sobie sporo życiowej mądrości pochodzi z pierwszej płyty Tima Fabiana.

Żeby nie było, dla równowagi mamy sympatyczną propozycję o Babci – tym razem utwór z repertuaru Zespołu Duo Bayers – Naszo Babcia. Tu zdecydowanie jest sympatycznie, pogodnie i z wyrazami wdzięczności dla Babci – śmiało możemy ten mocno szlagierowy kawałek dorzucić do życzeń dla naszej Babci.

Bardzo sympatyczną propozycję, momentami wyciskającą łzy, nagrała niegdyś Kapela Biesiadna Józefa Poloka – mowa o piosence O dziadkach. Wzruszająca piosenka to wyrazy wdzięczności dla ukochanej Babci oraz Dziadka – słyszymy tu głos Ś.P. Józefa Poloka oraz utalentowanych Wokalistek z Zespołu.

Sympatyczną propozycję o Dziadku i Jego radach ma na koncie też Grzegorz Poloczek – mowa o piosence Słuchajcie Dziadka z pierwszego krążka Grzegorza. Choć Artysta próbuje utrzymać piosenkę w konwencji kabaretowej, tekst warty jest posłuchania i pełen ciepła.