Idymy na bal!

Kontynuujemy przegląd naszych kanałów na Youtube w poszukiwaniu propozycji adekwatnych na karnawał. Skoro karnawał – to bal. No właśnie, pozostańmy więc przy temacie balu.

Klimatyczną, ale też taneczną propozycję w rytmie walca, ma na koncie Chris Oxforduo – mowa o romantycznej piosence Jak na tamtym balu. Jest o balu, o dawnych czasach i o miłości – a do tego wpadająca w ucho melodia, i rytm walca – idealna propozycja, jako wolniejszy kawałek na naszej imprezie karnawałowej.

O pewnym balu, ale zdecydowanie w innym klimacie, zaśpiewał też kiedyś Zespół Ed’Mans. Mowa o właściwie legendarnej już piosence Plecy. Żywe rytmy momentalnie porywają nas do tańca i idealnie sprawdzą się w karnawale, natomiast szalony tekst opowiadający o pewnej nie do końca udanej (przynajmniej dla głównego bohatera) imprezie… Dorzućmy do tego totalnie szalony teledysk – i już mamy kawałek idealny na rozkręcenie imprezy lub po prostu poprawienie sobie nastroju.

Nastrojową propozycję o balu ma też w repertuarze Damian Holecki – mowa o utworze Dla wszystkich bal. Nastrojowy utwór nagrany został w Duecie z Magdaleną Pal i znajdziemy go na krążku Złote przeboje. Nastrojowa ballada jest też bardzo melodyjna i świetnie nadaje się do tańca. Skądinąd w przeciwieństwie do poprzednich propozycji, akurat tutaj bal pojawia się raczej w sensie metaforycznym…