Piosenki na Dzień Kobiet

Drogie Panie, z Okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia! Jako, że kobiety są od zawsze inspiracją Twórców i poetów, tym razem przypominamy piosenki dedykowane właśnie Paniom!

Utwory dedykowane Kobietom stanowią całkiem spory odłamek repertuaru również naszych zaprzyjaźnionych Artystów – na naszych kanałach Youtube znajdziecie sporo piosenek dedykowanych uroczym Paniom – dodajmy, że wbrew pozorom nie zawsze są to piosenki o miłości.

Bardzo sympatyczną propozycję opowiadającą o nieco burzliwym związku z pewną uroczą kobietą ma w repertuarze Duet Karo – mowa o bardzo energetycznym utworze Moja Ela. Pogodna propozycja opowiada w barwny i humorystyczny sposób o perypetiach małżeńskich głównych bohaterów, niemniej w głównej roli pojawia się tytułowa Ela. Piosenka to kolejna autorska propozycja Stefana Witkowskiego z Duetu Karo.

O kobietach uwielbia śpiewać również Stach – jeden z jego hitów nosi po prostu tytuł Irena, Irena. Energetyczna piosenka opowiada o uroku osobistym tajemniczej Ireny. Co ciekawe, choć piosenka bardzo często gości na Antenach Radiowych, nie doczekała się teledysku.

Wspomnieniowo, nostalgicznie i romantycznie robi się z kolei w przeboju Damiana Holeckiego Karolino – w nastrojowej balladzie bohater piosenki wspomina swą miłość z młodzieńczych lat. Piosenka stała się jednym z największych przebojów z krążka Na zawsze razem.