Piosenki o Kobietach c.d.

Marzec bezapelacyjnie kojarzy nam się z wiosną, ale też z Dniem Kobiet – nawiązując do tego ostatniego, przypominamy piosenki poświęcone właśnie Paniom. Utwory oczywiście znajdziecie na naszych kanałach na Youtube.

Tym razem zaczniemy od bardzo dynamicznej propozycji zdecydowanie opowiadającej o pewnej bohaterce z przymrużeniem oka… Mowa o energetycznej piosence Honoratka z repertuaru Stacha. Cóż – autor tekstu niewątpliwie nie zaprezentował bohaterki jako piękności, ale ewidentnie to niezwykle sympatyczna i lubiana kobieta, a przecież liczy się wnętrze.

Cóż, skoro jesteśmy przy dynamicznych propozycjach, przypomnijmy propozycję sprzed wielu lat – utwór Krista Zespołu Hanys Bynd. Tu znowu jest rytmicznie, choć dla odmiany w klimatach zdecydowanie szlagierowo-biesiadnych. Tytułowa Krista z kolei jest uroczą dziewczyną i lokalną pięknością, a przy okazji obiektem marzeń wielu chłopaków.

Dla odmiany piosenkę o pewnej Mariannie nagrała swego czasu Mona Lisa. Wprawdzie tytuł O Maryanno kojarzy się zdecydowanie z klasyką piosenki biesiadno-ludowej, niemniej to całkowicie autorski utwór Mona Lisy, poza imieniem głównej bohaterki zdecydowanie niezwiązany z ludowym klasykiem. Melodyjna i wpadająca w ucho piosenka opowiada o pewnej pięknej, a przy okazji wybrednej dziewczynie, opornej na zaloty wielu panów.