Pamiętamy…

Czas upływa nieubłaganie… Wszystko przemija, a nam pozostają (tylko albo aż) wspomnienia… 18 lipca swoje Urodziny obchodziłby Producent i Wydawca Bogdan Tyc, który zmarł w 2020 roku…

Mawia się, że ludzie żyją tak długo, jak pamiętamy o nich. Jest w tym wiele prawdy. 18 lipca swoje Urodziny obchodziłby Bogdan Tyc – Założyciel Wydawnictwa Box Music, Wydawca, Producent Muzyczny, Organizator wielu koncertów, Producent Programów Telewizyjnych oraz Radiowych. Z muzyką związany był od wczesnej młodości. Początkowo – w latach 80’ był DJ-em. Na początku lat 90’ założył Wydawnictwo Box Music, które współpracowało z wieloma czołowymi artystami polskie sceny muzycznej lub ułatwiło, wręcz umożliwiło start niektórym zespołom (jak Zespół Sami, z którego wywodzi się Piotr Kupicha). Jako ciekawostkę możemy dodać, że Bogdan Tyc wystąpił nawet w pierwszej wersji clipu do hitu Lato Zespołu Sami. Wydawnictwo wydawało krążki z muzyką w różnych stylach muzycznych – nie tylko pop, rock czy blues, ale też muzyka klasyczna. Wiele krążków zdobyło status złotych.

Bogdan Tyc jako Wydawca i Producent odpowiedzialny był też za stworzenie fundamentów śląskiej sceny muzycznej, wylansowanie i pomóc w rozwoju kariery czołowych, do tej pory bardzo popularnych artystów – Bernadeta Kowalska, Arkadia Band, Damian Holecki, New For You, Grzegorz Poloczek, Tim Fabian, Weronika, Gabi Gold, Frela Blue i wielu innych. Warto przypomnieć, że płyty takich artystów, jak Damian Holecki czy Grzegorz Poloczek, które ukazały się w Wydawnictwie Box Music również pokryły się złotem.

Bogdan Tyc był też Pomysłodawcą oraz Twórcą lub Współtwórcą wieli koncertów i tras koncertowych – choćby akustycznych występów gwiazd polskiej sceny, kilku tras koncertowych Radia Piekary czy Śląskiej Gali Biesiadnej.

Bogdan Tyc był również producentem oraz Pomysłodawcą programów telewizyjnych (w tym My Wam to zagramy w TVS) oraz radiowych (Zagramy to jeszcze raz w Radiu Piekary), cieszących się ogromną popularnością i sympatią odbiorców.  

Bogdan Tyc zmarł po ciężkiej chorobie 18 grudnia 2020 roku…