Magia wspomnień: Frela Blue

Czas na nasze wspomnienia dotyczące kolejnej współpracującej z nami Artystki, czyli Freli Blue.

Frela Blue to pseudonim niezwykle barwnej i utalentowanej Artystki – Aleksandry Stegh. Artystka pochodzi z Katowic, ale od dzieciństwa mieszka w Niemczech, pomimo odległości nigdy nie zapomniała o Śląsku i o Polsce, sporą część swej twórczości realizując po polsku oraz po Śląsku.

Frela Blue jest niezwykle wszechstronną Artystką – wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką, poetką (wydała liczne tomiki poezji), malarką, fotografką, kabareciarką… Gra na kilku instrumentach muzycznych, uwielbia też sport i aktywność fizyczną, uwielbia relaksować się na łonie natury.

Frela Blue współpracę z Wydawnictwem Box Music rozpoczęła w 2019 roku, po kilku miesiącach debiutowała na Śląskiej Gali Biesiadnej. Rok później ukazał się debiutancki krążek Artystki Klara (kwestie premiery i promocji niestety w znacznym stopniu uniemożliwiła szalejąca pandemia). W 2020 roku Frela Blue zastąpiła Andrzeja Misia w roli Prowadzącej My Wam to Zagramy (zgodnie z pierwotnym planem, program miał być prowadzony po kilku miesiącach przez Frelę i Andrzeja w Duecie, ale po raz kolejny pandemia i problemy zdrowotne Andrzeja pokrzyżowały plany). Jednocześnie od 2020 roku Frela Blue co poniedziałek ma swoje krótkie felietony na Antenie Radia FEST, w których prezentuje swoje poczucie humoru, barwne spojrzenie na rzeczywistość, jak też swoje zdolności poetyckie.

Pod względem muzycznym Frela Blue niewątpliwie jest niezwykłą, nie dającą się zaszufladkować Artystką. Jej piosenki oscylują pomiędzy bluesem, rockiem, jazzem, soulem i brzmieniami latino (m.in. bossa nova, samba).