Szalone kawałki o Babci i Dziadku

Babcia i Dziadek w życiu każdego z nas są kimś szczególnym. Nie inaczej jest w przypadku naszych Artystów, dla których ukochani Babcie i Dziadkowie stali się źródłem inspiracji również w tworzeniu piosenek. Sporo utworów o tej tematyce znajdziecie na naszych kanałach.

Cóż – chyba Babcie i Dziadkowie części Artystów musieli być wyjątkowo radosnymi i energetycznymi Ludźmi, gdyż wizerunek Babć i Dziadków w Ich piosenkach jest iście malowniczy…

Opowieść o nieco „zakręconej” babci snuje w swej piosence pt. Oma urwała klamka Zespół Metrum. Parodia piosenki Una Paloma Blanca, stała się ogromnym hitem i zaskoczyła Fanów Zespołu. Cóż – nie wiemy do końca jak na piosenkę zapatrują się same babcie, ale w końcu jest sympatycznie…

Jeśli Babcia z wyżej wymienionej piosenki była troszkę szalona, to nie wiemy, co powiedzieć o dziadku, będącym bohaterem piosenki Mirosława Jędrowskiego – Ołpa na Harleju. Cóż, już sam tytuł sugeruje, że nie ma tu mowy o typowym dziadku… Całości dopełnia nieco ekscentryczny teledysk.

W nieco kabaretowej konwencji, ale zdecydowanie o bardziej tradycyjnym dziadku opowiada z kolei piosenka Grzegorza Poloczka – Słuchajcie Dziadka. Tekst, choć żartobliwy, jest ciepły i nie można odmówić mu pewnej mądrości i przekazu.